EventsEventsΠοντάκαστ
Loader

Find Us

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Κύπρος: Που και τι ώρα θα ψηφίσουν υποψήφιοι και πολιτικοί αρχηγοί

Φωτό αρχείου
Φωτό αρχείου Πνευματικά Δικαιώματα Petros Karadjias/Copyright 2018 The AP. All rights reserved.
Πνευματικά Δικαιώματα Petros Karadjias/Copyright 2018 The AP. All rights reserved.
Από Ιωάννης Καράγιωργας
Κοινοποιήστε το άρθροΣχόλια
Κοινοποιήστε το άρθροClose Button

Ανακοινώθηκαν ώρες και εκλογικά κέντρα

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει, ότι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, ο πρώην Πρόεδρος της Δημοκρατίας, η Πρόεδρος της Βουλής των Αντιπροσώπων, οι αρχηγοί των Κοινοβουλευτικών Κομμάτων και οι υποψήφιοι για εκλογή στο αξίωμα του Προέδρου της Δημοκρατίας, θα ψηφίσουν την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2023, στα πιο κάτω εκλογικά κέντρα, ως ακολούθως. 

Νίκος Αναστασιάδης, Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Λανίτειο Λύκειο, Κέντρο Α΄, Λεμεσός, 9:30 π.μ.

Γεώργιος Βασιλείου, Πρώην Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Δημ. Σχολείο Λυκαβητού, Κέντρο ΣΤ΄, Λευκωσία, 11:00 π.μ.

Αννίτα Δημητρίου, Πρόεδρος Βουλής των Αντιπροσώπων, Δημ. Σχολείο Τρούλλων, Κέντρο Β΄, Τρούλλοι, 10:00 π.μ.

Αβέρωφ Νεοφύτου, Πρόεδρος Δημοκρατικού Συναγερμού και υποψήφιος, Γυμν. Ακρόπολης (Αγ. Ομολογητών) Κέντρο Δ΄, Λευκωσία, 10:15 π.μ.

Χρίστος Χρίστου, Πρόεδρος Εθνικού Λαϊκού Μετώπου (Ε.ΛΑ.Μ.) και υποψήφιος Γρ. Κοιν. Συμβ. Πολιτικού, Κέντρο Α΄, Πολιτικό 11:30 π.μ

Ιουλία Χοβρίνα Κομνηνός, Πρόεδρος Ενωμένου Ρεπουπλικανικού Κόμματος Κύπρου (Ε.Ρ.Κ.Κ.) και υποψήφια,  Α΄ Δημ. Σχολείο Ποταμού Γερμασόγειας Κέντρο Β', Γερμασόγεια, 1:15 μ.μ.

Χαράλαμπος Αριστοτέλους, Υποψήφιος, Β΄ Δημ. Σχολείο Τσερίου, Κέντρο ΣΤ΄, Τσέρι,8:00 π.μ.

Αχιλλέας Δημητριάδης, Υποψήφιος, Δημ. Σχολείο Χρυσελεούσας, Κέντρο Λ΄, Στρόβολος, 11:15 π.μ.

Ανδρέας Ευστρατίου, Υποψήφιος, Γυμνάσιο Απ. Παύλου, Κέντρο Ζ΄, Πάφος, 10:15 π.μ.

Ανδρόνικος Ζερβίδης, Υποψήφιος, Πολυδύναμο Κέντρο Φοινικαριών, Κέντρο Α΄, Φοινικάρια, 3:15 μ.μ.

Γιώργος Κολοκασίδης, Υποψήφιος, Δημ. Σχολείο Αγίου Ανδρέου, Κέντρο Β΄, Λευκωσία, 10:45 π.μ.

Ανδρέας Μαυρογιάννης, Υποψήφιος, Γ΄ Δημ. Σχολείο Αγλαντζιάς, Κέντρο Θ΄, Αγλαντζιά, 9:15 π.μ.

Τσελεστίνα Ντε Πέτρο, Υποψήφια, Λύκειο Αρχ. Μακαρίου Γ΄, Κέντρο ΣΤ΄, Στρόβολος, 8:15 π.μ.

Αλέξιος Σαββίδης, Υποψήφιος, Γ΄ Δημ. Σχολείο Καϊμακλίου, Κέντρο Η΄, Λευκωσία, 2:00 μ.μ.

Λουκάς Σταύρου, Υποψήφιος, Συνεδριακό Κέντρο Ομόδους, Κέντρο Α΄, Όμοδος, 11:00 π.μ.

Νίκος Χριστοδουλίδης, Υποψήφιος, Α΄ Δημ. Σχολείο Γεροσκήπου, Κέντρο Δ', Γεροσκήπου, 9:45 π.μ.

Κωνσταντίνος Χριστοφίδης, Υποψήφιος, Β΄ Δημ. Σχολείο Έγκωμης, Κέντρο Ρ΄, Έγκωμη,10:30 π.μ.

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ

Στέφανος Στεφάνου, Γενικός Γραμματέας ΑΚΕΛ (Ανορθωτικό Κόμμα Εργαζομένου Λαού), Α΄ Δημ. Σχολείο Γερίου, Κέντρο Δ΄, Γέρι,9:00 π.μ.

Νικόλας Παπαδόπουλος, Πρόεδρος Δημοκρατικού Κόμματος,Δημ. Σχ. Αγίου Ανδρέου, Κέντρο Δ΄, Λευκωσία, 8:45 π.μ.

Μαρίνος Σιζόπουλος, Πρόεδρος ΕΔΕΚ Σοσιαλιστικό Κόμμα, Γυμνάσιο Νεάπολης, Κέντρο Β΄, Λεμεσός, 11:45 π.μ.

Μάριος Καρογιάν, Πρόεδρος Δημοκρατικής Παράταξης - Συνεργασία Δημοκρατικών Δυνάμεων, Β΄ Δημ. Σχολείο Έγκωμης, Κέντρο Δ΄, Έγκωμη, 8:30 π.μ.

Χαράλαμπος Θεοπέμπτου, Πρόεδρος Κινήματος Οικολόγων - Συνεργασία Πολιτών, Λύκειο Ακροπόλεως, Κέντρο Β΄, Στρόβολος,1:00 μ.μ.

ΔΙΑΦΉΜΙΣΗ
Κοινοποιήστε το άρθροΣχόλια

Σχετικές ειδήσεις

Κύπρος - Προεδρικές εκλογές 2023: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζουν οι ψηφοφόροι

Κύπρος - Εκλογές: Νεοφύτου και Μαυρογιάννης για το Κυπριακό

Κύπρος - Εκλογές: Ανακοινώθηκαν οι ώρες ψηφοφορίας και τα εκλογικά τμήματα εξωτερικού