Αλ Νασρ: Με πρωταγωνιστή τον Ρονάλντο «διέλυσε» την Αλ Φατέχ με 0-5

Αλ Νασρ - Ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Από George Dimitropouloseuronews

O CR7 και η παρέα του έκαναν κυριολεκτικά ότι ήθελαν μέσα στο γήπεδο - Πρώτη νίκη για την Αλ Νασρ έπειτα από δύο σερί ήττες στην Saudi League

Η Αλ Νασρ ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο εκτός έδρας ματς με την Αλ Φατέχ για την τρίτη αγωνιστική της Saudi League. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο και η παρέα του έκαναν ότι ήθελαν στο χορτάρι καθώς διέλυσαν τους γηπεδούχους με το επιβλητικό 0-5.

Ο πορτογάλος σούπερ σταρ έδειξε ότι παραμένει σε «δαιμονιώδη» κατάσταση αφού σημείωσε ακόμη ένα εντυπωσιακό χατ - τρικ.

Αλ Φατέχ - Αλ Νασρ: Τα γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο

Τον «χορό των γκολ» άνοιξε ο Σάντιο Μανέ στο 27ο λεπτό. Στη συνέχεια, ο CR7 έκανε επίδειξη δύναμης σκοράροντας στο 38ο και στο 55ο λεπτό.

Ο Μανέ πέτυχε ακόμη ένα γκολ στο 81ο λεπτό.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων (90+6).

Έτσι, έπειτα από δύο σερί ήττες, η Αλ Νασρ πέτυχε την πρώτη της νίκη για φέτος στο πρωτάθλημα της Saudi League.

Την Τριτη 29/8 στις 21:00 (με ώρες Ελλάδας και Κύπρου) η Αλ Νασρ υποδέχεται την φιλόδοξη Αλ Σαμπάμπ.