Τσάμπιονς Λιγκ: Μια ανάσα από την πρόκριση Ρεάλ και Πόρτο

H Ρεάλ Μαδρίτης πήρε προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Σάλκε εκτός έδρας. Ο Κριστιάν�

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 26ο λεπτό σκόραρε για τους Μαδριλένους που είχαν τον έλεγχο της μπάλας όμως απειλήθηκαν από τη Σάλκε, χωρίς πάντως να δεχτούν γκολ. Το τελικό 2-0 σημείωσε στο 79’ ο Μαρσέλο.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Πόρτο πήρε προβάδισμα πρόκρισης μετά το 1-1 κόντρα στη Βασιλεία εκτός έδρας.

Οι Ελβετοί ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Γκονζάλεζ μόλις στο 11ο λεπτό και κατόπιν το έριξαν…στην άμυνα.

Η πίεση της Πόρτο απέδωσε στο 79’ με τον Ντανίλο να ισοφαρίζει από το σημείο του πέναλτι.