Κόπα Αμέρικα 2015: Θρίαμβος της Αργεντινής στον ημιτελικό

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Η Αργεντινή έκανε πάρτι απέναντι στην Παραγουάη, διασύροντάς την με 6-1 στον ημιτελικό του Κόπα Αμέρικα.

Χαβιέ Παστόρε, Άνχελ Ντι Μαρία και Λιονέλ Μέσι έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο και οδήγησαν την Αργεντινή στον θρίαμβο.

Το σκορ άνοιξε ο Ρόχο στο 15’, με τον Παστόρε να κάνει το 2-0 στο 27’.

Δύο λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπάριος μείωσε για την Παραγουάη σε 2-1.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως ήταν τελείως μονόπλευρο.

Μέχρι το 53ο λεπτό, ο Άνχελ Ντι Μαρία είχε σκοράρει δύο φορές κάνοντας το σκορ 4-1.

Η Αργεντινή κυριαρχούσε και στο τελευταίο δεκάλεπτο σημείωσε άλλα δύο γκολ με Αγουέρο και Ιγκουαΐν κλειδώνοντας πανηγυρικά την πρόκριση στον τελικό με τη Χιλή.

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.