Με το ένα πόδι στους ομίλους του CL η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μπριζ προηγήθηκε στο «Όλντ Τράφορντ», με αυτογκόλ του Κάρικ. Αλλά οι Βέλγοι υπολόγιζαν χωρίς την παρουσία του Ολλανδού Μέμφις Ντεπάι ο οποίος με δυο γκολ γύρισε το ματς για τη Μάντσεστερ, στο 13’ και στο 43’.
Ο Ντεπάι έκανε τη σέντρα και για το τρίτο γκολ της Μάντσεστερ, το οποίο προήλθε από το κεφάλι του Φελαϊνί στις καθυστερήσεις.

Το ΑΠΟΕΛ πλήρωσε το κακό του πρώτο ημίχρονο και γνώρισε την ήττα από την Αστάνα, στο Καζακστάν, για το πρώτο ματς των play-offs του Champions League.
Το γκολ ο Τζολτσίγεβ με κεφαλιά στο 14ο λεπτό.

Δυνατό και σκληρό ήταν το ματς στη Ρώμη, ανάμεσα στη Λάτσιο και τη Λεβερκούζεν. Ο Μπαλντέ Κεϊτά άνοιξε το σκορ για τη Λάτσιο στο 77’. Το 1-0 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, που δίνει ελαφρύ προβάδισμα στην ομάδα της ιταλικής πρωτεύουσας.

Η Σπόρτινγκ Λισσαβόνας κόντρα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε το προβάδισμα στο 12ο λεπτό με τον Τεόφιλο Γκουτιέρες.
Ο Σεϊντού Ντουμπιά έχασε πέναλτι στο 27ο λεπτό, ωστόσο πήρε το αίμα του πίσω στο 40ό, ισοφαρίζοντας για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Στο 82 ο Αλγερινός Σλιμανί έκανε το 2-1 για τους Πορτογάλους.

Η ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ πίεζε την Παρτίζαν. Ωστόσο, οι Σέρβοι αντιστεκόταν με «νύχια και με δόντια».
Οι Λευκορώσοι λυτρώθηκαν χάρη στο γκολ του Γκορντέιτσουκ, στο 75ο λεπτό.