ΝΒΑ: Δραματικό «διπλό» των Κινγκς στο Ντένβερ

Ντένβερ Νάγκετς και Σακραμέντο Κινγκς πρόσφεραν υπέροχο θέαμα και συναρπαστική εξέλιξη στο Pepsi Center του Κολοράντο. Οι Κινγκς είχαν τον έλεγχ�

Οι Κινγκς είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο διάστημα, διατηρώντας μικρή διαφορά για περίπου 45 λεπτά.

Κάπου εκεί το Ντένβερ έκανε την αντεπίθεσή του και κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί με τρίποντο του Ντι Τζέι Ογκουστίν με 104-103.

Ο κορυφαίος παίκτης του ματς όμως δεν σκόπευε να αφήσει τους Νάγκετς να πάρουν τη νίκη.

Ο Ντεμάρκους Κάουζινς που σημείωσε 39 πόντους για το Σακραμέντο, ευστόχησε σε σημαντικό καλάθι λίγο πριν το τέλος, κάνοντας το σκορ 111-107 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Έτσι οι Κινγκς κατάφεραν να φτάσουν στο σημαντικό «διπλό» με 114-110, την ώρα που το Ντένβερ πλήρωσε τα κενά διαστήματα ιδίως στο πρώτο ημίχρονο.