ΝΒΑ: Διπλασίασαν τις νίκες οι Κλίπερς επί του Πόρτλαντ

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς έκαναν το 2-0 επί του Πόρτλαντ στον πρώτο γύρο των πλέι – οφ του ΝΒΑ. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα και

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς έκαναν το 2-0 επί του Πόρτλαντ στον πρώτο γύρο των πλέι – οφ του ΝΒΑ.

Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν προβλήματα και επικράτησαν με το ευρύ 102-81 στο Staples Center.

Ο Κρις Πολ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση και με 25 πόντους οδήγησε τους Κλίπερς στη νίκη.

Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Τζέι Τζέι Ρέντικ, που πέτυχε 17 πόντους με τρία στα οκτώ τρίποντα, βοηθώντας ιδιαίτερα στην πρώτη περίοδο.

Γκρίφιν, Γκριν και Κρόφορντ είχαν και αυτοί διψήφιο αριθμό πόντων, σε μία εξαιρετική βραδιά για τους Κλίπερς.

Από την άλλη πλευρά, το Πόρτλαντ έμενε κοντά στο σκορ μέχρι και το τέλος της τρίτης περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο όμως υπέστη αγωνιστική καθίζηση και με επιμέρους σκορ 35-20 γνώρισε την δεύτερη ήττα στο Λος Άντζελες.