NBA: Ετοιμάζουν τις «σκούπες» στο Σαν Αντόνιο

Ένα βήμα πριν το sweep βρίσκονται οι Spurs που πέτυχαν την τρίτη τους νίκη επί των Γκρίζλις, αυτή τη φορά μέσα στο Μέμφις με 87-96. Με MVP τον

Με MVP τον Λέοναρντ που πέτυχε 32 πόντους, η ομάδα του Σαν Αντόνιο ξεπέρασε τα εμπόδια που τους έβαλαν οι γηπεδούχοι και ήδη ετοιμάζονται για τον δεύτερο γύρο των play-off.

Οι Γκρίζλις αποδείχθηκαν περισσότερο μαχητικοί από τα προηγούμενα δύο ματς, πλησιάζοντας στον ένα πόντο στο ημίχρονο και παίρνοντας προσωρινά προβάδισμα στην τρίτη περίοδο.

Ματ Μπαρνς και Ζακ Ράντολφ μάζεψαν αμφότεροι 11 ριμπάουντ και σκόραραν αντίστοιχα 17 και 20 πόντους, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για τους γηπεδούχους που μάλλον ξέμειναν από λύσεις.

Επόμενο ραντεβού μεταξύ των δύο ομάδων, την Κυριακή, ξανά στο FedEx Forum του Μέμφις.