Εκτός Ολυμπιακών Αγώνων η Ελλάδα διά χειρός Κροατίας (61-66)

Η εθνική Ελλάδας αποκλείστηκε από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο

Η εθνική Ελλάδας αποκλείστηκε από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο μετά την ήττα της από την Κροατία στον ημιτελικό του προολυμπιακού τουρνουά με 61-66.

Οι διεθνείς του Φώτη Κατσικάρη βρέθηκαν να χάνουν με 24 πόντους (13-37), γύρισαν το ματς αλλά έμειναν από δυνάμεις και η Κροατία δίκαια πανηγύρισε τη νίκη και την πρόκριση στον τελικό.

Για άλλη μία φορά πάντως, η Ελλάδα δεν κατάφερε να κερδίσει νοκ άουτ ματς και έμεινε εκτός της μεγάλης διοργάνωσης.

Θυμηθείτε πώς κάλυψε τον αγώνα λεπτό προς λεπτό η ιστοσελίδα της ελληνικής υπηρεσίας του euronews.