Ρεάλ Μαδρίτης: Με αμφισβητούμενο πέναλτι προκρίθηκε έναντι της Γιουβέντους

Από Γιώργος Αϊβαλιώτης

Τριάντα δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα η απόφαση του διαιτητή προκάλεσε οργή και αποβολή του Τζιανλουίτζι Μπουφόν

Με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι 30 δευτερόλεπτα πριν από την λήξη του αγώνα η Ρεάλ Μαδρίτης έσωσε την κακή εμφάνιση έναντι της Γιουβέντους.

Η ιταλική ομάδα μπήκε δυνατά στο Μπερναμπέου και κατάφερε να προηγηθεί με 3-0 ισοφαρίζοντας τον αγώνα του Τορίνο.

Αλλά ο διαιτητής σε μία απόφαση που προκάλεσε την αποβολή του Τζιανλουίτζι Μπουφόν καταλόγισε πέναλτι υπέρ των Μαδριλένων στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, που μετέτρεψε σε γκολ ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Στον έτερο αγώνα του Champions League η Μπάγερν επένδυσε στην νίκη επί της Σεβίλλης στην Ισπανία και στην Βαυαρία έπαιξε για να μην κινδυνεύσει.

Το 1-2 του πρώτου αγώνα έδινε προβάδισμα τους πρωταθλητές Γερμανίας κι αρκέστηκαν στην «λευκή» ισοπαλία στην Allianz Arena.

Ρόμα, Λίβερπουλ, Ρεάλ και Μπάγερν είναι οι τέσσερις ομάδες των ημιτελικών.