This content is not available in your region

Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Λίβερπουλ

euronews_icons_loading
Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Η Λίβερπουλ θα αντιμετωπίσει τη Ρεάλ Μαδρίτης στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, παρά την ήττα της με 4-2 από τη Ρόμα στο «Ολίμπικο».

Η ομάδα του Κλοπ προηγήθηκε με 1-0 και 2-1, όμως η Ρόμα γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη γοήτρου.

Οι Ρωμαίοι σκόραραν στο 86' και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Ναϊνγκολάν για το τελικό 4-2.

Το 5-2 του πρώτου αγώνα αποδείχτηκε ανυπέρβλητο για τους Ιταλούς που δεν κατάφεραν να επαναλάβουν τον άθλο κόντρα στη Μπαρτσελόνα.

Η Λίβερπουλ επιστρέφει σε τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ μετά το 2007 και την Αθήνα.

Στο Κίεβο θα βρει απέναντί της την Ρεάλ Μαδρίτης, νικήτρια των δύο τελευταίων τελικών.