This content is not available in your region

Ξύλο σε αγώνα μπέιζμπολ

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Σε πεδίο μάχης μετατράπηκε ο αγώνας μπέιζμπολ μεταξύ των και των Pittsburgh Pirates.

Ο πίτσερ των Cincinnati Reds εξοργίστηκε με τους πανηγυρισμούς της αντίπαλης ομάδας.

Ο Άμιρ Γκάρετ απώλεσε την ψυχραιμία του και κινήθηκε προς τον πάγκο των Πειρατών.

Ο παίκτης επιτέθηκε στους αντιπάλους του με γροθιές και η σύρραξη δεν άργησε να γενικευτεί.

Ακολούθησαν μαζικές αποβολές παικτών και από τις δύο ομάδες και χρειάστηκαν αρκετά λεπτά μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Για την ιστορία το Πίτσμπουργκ κέρδισε τον αγώνα με 11-4.

Τσάμπιονς Λιγκ; «Τεσσάρα» πρόκρισης για τον Ολυμπιακό

Ο παίκτης του Ολυμπιακού Τόρες Γκιλιέρμε πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε κατά την διάρκεια του αγώνα Ολυμπιακός - Βικτόρια Πλζεν
Ο παίκτης του Ολυμπιακού Τόρες Γκιλιέρμε πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε κατά την διάρκεια του αγώνα Ολυμπιακός - Βικτόρια Πλζεν   -   Πνευματικά Δικαιώματα  © 2019 ΑΘΗΝΑΙΚΟ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ   -   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΑΝΔΡΕΟΥ

Αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 της Βικτόρια Πλζεν και προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει την τουρκική Μπασακσεχίρ.

Με το 0-0 του πρώτου αγώνα να μην αφήνει στην ελληνική ομάδα κανένα περιθώριο για άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη, οι ερυθρόλευκοι από το πρώτο λεπτό σφυροκόπησαν τους Τσέχους. Ο Ολυμπιακός ήθελε ένα γρήγορο γκολ, προκειμένου να διώξει το άγχος, αλλά στην πρώτη φάση του αγώνα στάθηκε άτυχος, καθώς μετά από κόντρα του Γκιγιέρμε, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον επιθετικό μονόλογο, είχαν «κατασκηνώσει» έξω από την περιοχή της Πλζεν χωρίς, ωστόσο να καταφέρουν να φτάσουν στο γκολ. Παρά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να πιέζει.

Στο 51' ο Γκιγιέρμε έκοψε το γόρδιο δεσμό και με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά, έκανε το 1-0.

Στο 64' οι Πειραιώτες άγγιξαν και το δεύτερο γκολ, αλλά ο Μασούρας αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Στο 70' μετά από ατομική προσπάθεια ο Γκερέρο έκανε το 2-0 και ουσιαστικά κλείδωσε την πρόκριση για τον Ολυμπιακό.

Η επιθετική πολιορκία για τους γηπεδούχους συνεχίστηκε και στο 73' μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Μασούρα η μπάλα βρήκε στον Ρέζνικ, ο οποίος με αυτογκόλ έγραψε το 3-0.

Στο 82' ο Μασούρας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μεριά έκανε το σουτ, αλλά ο Χρούσκα δεν έδιωξε σωστά και ο επερχόμενος Σεμέδο έκανε το 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ολυμπιακού.

Διαιτητής: Μαρτίνεθ (Ισπανία)

Κάρτες: Τσιμίκας - Μπράμπετς, Χόρι

Οι συνθέσεις

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Ποντένσε (85' Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (66' Καμαρά), Μασούρας, Γκερέρο (80' Ελ Αραμπί)

Πλζεν (Πάβελ Βρμπα): Χρούσκα, Χλούσεκ, Καγιάμπα (55' Κόβαρικ), Κόπιτς, Ρέζνικ, Κρμέντσικ, Χροσόφσκι, Μπράμπετς, Κάλβαχ (79' Γιάνοσεκ), Μίχαλικ (74' Χόρι), Πέρνιτσα