Μικροί και μεγάλοι έδωσαν το παρών προκειμένου να δουν από κοντά τους αγαπημένους τους σούπερ ήρωες και να αγοράσουν τα video games της αρεσκείας τους
Εκατοντάδες φίλοι των κομικς και των ταινιών επιστημονικής φαντασίας έδωσαν το παρών στην πρώτη ημέρα του ετήσιου φεστιβάλ «Comic Con», το οποίο διεξάγεται στο Javits Center της Νέας Υόρκης.
Μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά τους αγαπημένους τους σούπερ ήρωες, να παίξουν και να αγοράσουν τα video games της αρεσκείας τους.
Το φεστιβάλ «Comic Con» διαρκει τρεις ημέρες. Η πρώτη φορά που διοργανώθηκε ήταν το 2006.