ΝΒΑ: Δύο στα δύο για τους Χοκς κόντρα στους Σέλτικς

Οι Ατλάντα Χοκς έκαναν το 2-0 στη σειρά των πλέι οφ κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς, επικρατώντας με 89-72. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την εντυπωσιακή πρώτη περίοδο, που τελείωσε με 24-7 και τους Σέλτικς να μην μπορούν να αντιδράσουν στην ορμή των Χοκς.

Από εκεί και πέρα, η Ατλάντα κατάφερε να διατηρήσει υπό τον έλεγχό της τον αγώνα, χωρίς να επιτρέπει στη Βοστώνη να πλησιάσει στο σκορ.

Οι Σέλτικς είχαν τραγικά ποσοστά στο πρώτο ημίχρονο με 13 εύστοχα σουτ σε 45 προσπάθειες, την ώρα που οι Χοκς έκαναν ό,τι ήθελαν στο παρκέ.

Χόρφορντ και Κόρβερ είχαν από 17 πόντους για την Ατλάντα ενώ Τιγκ και Σελοφόσα ακολούθησαν με 13 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Πρώτος σκόρερ για τους Σέλτικς ήταν ο Αϊζάια Τόμας με 16 πόντους.