Τσάμπιονς Λιγκ: Προκρίθηκε ο ΑΠΟΕΛ (3-0 την TNS) - Με Χάποελ ο Ολυμπιακός

O ΑΠΟΕΛ προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ μετά τη νίκη του με 3-0 επί της TNS.

[FT] Τέλος του αγώνα.
APOEL FC 3-0 tnsfc</a> [agg: 3-0] <a href="https://twitter.com/hashtag/apoelfclive?src=hash">#apoelfclive</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/UCL?src=hash">#UCL</a> <a href="https://t.co/7ZLxJv2Nye">pic.twitter.com/7ZLxJv2Nye</a></p>&mdash; APOEL FC (apoelfcofficial) 19 Ιουλίου 2016

Η κυπριακή ομάδα είχε προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο καθώς δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα των Ουαλών.

Στο δεύτερο μέρος όμως το γρήγορο γκολ του Αλεξάνδρου στο 54’ ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση πρόκριση.

Οι Ουαλοί χρειάζονταν γκολ μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα και ο ΑΠΟΕΛ βρήκε ανοιχτούς χώρους και έφτασε στο 2-0 στο 73’ με σκόρερ τον Πιέρο Σωτηρίου.

Στις καθυστερήσεις του ματς, ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε πέναλτι και ο Ντε Βινσέντι δεν λάθεψε γράφοντας το τελικό 3-0 για την ομάδα της Κύπρου.

Ο αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ θα προκύψει από τη ρεβάνς της Νόρκεπινγκ με τη Ρόζενμποργκ την Τετάρτη (20.07) το βράδυ. Η Ρόζενμποργκ έχει κερδίσει στο πρώτο ματς με 3-1.

Με Χάποελ Μπερ Σεβά ο Ολυμπιακός

Την Τρίτη το βράδυ προέκυψε και ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τρίτο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Χάποελ Μπερ Σεβά απέσπασε 0-0 από τη Σέριφ στη Μολδαβία και προκρίθηκε, έχοντας κερδίσει 3-2 στο πρώτο παιχνίδι.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας είναι το φαβορί.

Η ελληνική υπηρεσία του euronews κάλυψε λεπτό προς λεπτό την προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ να προκριθεί στον τρίτο προκριματικό γύρο