Μουντιάλ 2018: Τριάρα των «κόκκινων διαβόλων» του Βελγίου στον Παναμά

Μέγεθος Κειμένου Aa Aa

Μπορεί το Βέλγιο να δυσκολεύθηκε στο πρώτο ημίχρονο μένοντας άσφαιρο, ωστόσο στο δεύτερο κατάφερε να ξεκλειδώσει την άμυνα του Παναμά και τελικά να πετύχει μια ευρεία νίκη με 3-0.

Το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλους» άνοιξε ο Μέρτενς με τρομερό σουτ στην κίνηση στο 47ο λεπτό.

Ο Λουκάκου πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα για την ομάδα του Βελγίου, που προκρίθηκε στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου από τον ευρωπαϊκό προκριματικό όμιλο στον οποίο μετείχαν η Ελλάδα και η Κύπρος.

Πλέον Βέλγιο και Παναμάς περιμένουν να δουν τι θα γίνει στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Τυνησία και Αγγλία, με τη οποία θα ολοκληρωθεί η 1η αγωνιστική του Ζ' Ομίλου/

Το euronews δεν είναι διαθέσιμο στον Internet Explorer. Ο συγκεκριμένος browser δεν είναι ενημερωμένος από την Microsoft και δεν ακολουθεί τις τεχνολογικές εξελίξεις. Χρησιμοποιήστε κάποιον άλλο φυλλομετρητή, όπως Edge, Safari, Google Chrome ή Mozilla Firefox.