Πνευματικά Δικαιώματα MTI
Από euronews

Με δυο γκολ στις καθυστερήσεις πέρασε στα ημιτελικά του φετινού CL

Την ανατροπή της χρονιάς του κορονοϊού έκανε η Παρί Σεν Ζερμέν.

Η γαλλική ομάδα πήρε μία μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League αποκλείοντας με 2-1 την Αταλάντα, πετυχαίνοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Τούχελ κατάφερε να πετύχει δυο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Μαρκίνιος στο 90' και τον  Τσούπο Μοτίνγκ στο 93' και να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, από το γκολ του Πάσαλιτς στο 27'.

Με αυτόν τον τρόπο η Παρί πέρασε στον ημιτελικό της κορυφαίας διασυλλογικής ευρωπαϊκής διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει μία εκ των Λειψία ή Ατλέτικο Μαδρίτης.