Στο Μουσείο Βικτόρια και Άλμπερτ
Μία μοναδική έκθεση με δημιουργίες της θρυλικής σχεδιάστριας μόδας που έγινε πρότυπο για τη γυναίκα των σίξτις, Μέρι Κουάντ, άνοιξε τις πύλες της στο Μουσείο Βικτόρια και Άλμπερτ. Ανάμεσα στους φανατικούς θαυμαστές της ήταν οι Μπιτλς, οι οποίοι επέλεγαν τις χαρακτηριστικές μικροσκοπικές της φούστες για τις συντρόφους τους.
Η Μαίρη Κουάντ έφερε τα μοντέρνα ρούχα κοντά στο ευρύ κοινό δίνοντας τη δυνατότητα για πρώτη φορά σε κοπέλες μεσαίου και χαμηλού εισοδήματος να φορέσουν μοντέρνα ρούχα που ως τα μέσα της δεκαετίας του 1950, έβλεπε κανείς αποκλειστικά στις πασαρέλες και στα σαλόνια της υψηλής κοινωνίας.