Πνευματικά Δικαιώματα REUTERS/Ivan Alvarado
Από Πάνος Κιτσικόπουλος

Χατ τρικ του Χάρι Κέιν που πλέον φαντάζει ως αδιαφιλονίκητο φαβορί για πρώτος σκόρερ.

Μπορεί να ζορίστηκε κόντρα στην Τυνησία, όμως κόντρα στον Παναμά η Αγγλία υπήρξε καταιγιστική.

Τα «Λιοντάρια» διέλυσαν τους αντιπάλους τους με 6-1, με τον Χάρι Κέιν να βρίσκει δίχτυα τρεις φορές και να βάζει υποθήκη για τον τίτλο του πρώτου σκόρερ.

Ο επιθετικός της Τότεναμ σκόραρε δύο φορές με πέναλτι στο 22' και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 62' έγραψε το 6-0.

Ο προπονητής του Παναμά φέρεται να παρακαλά τον ομόλογό του της Αγγλίας να... σταματήσουν οι παίκτες του να σκοράρουν!

Ο Στόουνς άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και στο 40' έκανε το 4-0, τέσσερα λεπτά μετά το 3-0 από τον Λίνγκαρντ.

Το γκολ της τιμής και πρώτο τους σε τελικά Παγκοσμίου Πρωταθλήματος οι Παναμέζοι το πέτυχαν στο 73ο λεπτό, με τον Φελίπε Μπαλόι να διαμορφώνει το τελικό 6-1 και τόσο τους συμπαίκτες του όσο και τους συμπατριώτες του στην εξέδρα να το πανηγυρίζουν έξαλλα.